شما برای راه اندازی باشگاه مشتریان چه هدفی را دنبال می کنید؟ آیا کسب و کار شما قابلیت پیاده سازی باشگاه مشتریان را دارد؟ آیا نمونه باشگاه مشتریان خوب را سراغ دارید؟ هزینه باشگاه مشتریان چقدر است؟

اینها نمونه ای از بیشمار سوالی است که قبل از راه اندازی باشگاه مشتریان ، شما باید جواب قانع کننده ای برای آنها داشته باشید. شما باید بدانید هدف از ایجاد باشگاه مشتریان چیست . آیا این اقدام در راستای اهداف یک بنگاه اقتصادی که کسب سود بیشتر است قرار دارد یا خیر؟

شما باید بدانید چه گامهایی برای راه اندازی باشگاه مشتریان باید بردارید . ضمن اینکه شما باید بتوانید زمان پیاده سازی ساختار باشگاه مشتریان را بتوانید تخمین بزنید.

هدف از راه اندازی باشگاه مشتریان

در فضای بسیار رقابتی امروز مدل کسب و کار بسیار دچار تحول شده است. شما ممکن است یک ایده بسیار نوآورانه داشته باشید که بازار منتظر آن است. ولی رقبا بیشتر از ۶ ماه به شما زمان تنفس نخواهند داد.

شما با کسب و کارهای زیادی روبرو شده اید که توسط رقیب بزرگتر بلعیده شده اند. یا اینکه با تغییر کوچک یا بزرگ در فضای عمومی کسب و کار بحران های زیادی را تحمل کرده اند.

یکی از مهمترین اهداف از راه اندازی باشگاه مشتریان ، حفظ و نگهداری مشتریانی است که شما برای جذب آنها بسیار هزینه کرده اید. رفتار مشتری بسیار وابسته به رفتاری است که شما با او انجام داده اید.

مشتری پروانه صفت است

شاید شما این جمله را بسیار شنیده باشید. مشتری با دیدن کوچکترین مزیت رقیب شما را ترک میکند . شما باید ۷ برابر بیشتر هزینه کنید تا مشتری جدیدی جایگزین مشتری قدیمی کنید. آیا وفا دار کردن مشتری فقط با حرف و لبخند شما و یا دکور زیبایتان انجام می شود.

راه اندازی باشگاه مشتریان به کسب و کار شما کمک می کند تا مشتریان معمولی و پروانه صفت خود را به مشتری وفادار و ماندگار تبدیل کنید.

باشگاه مشتریان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
WhatsApp chat