بن کارت برای معافیت مالیاتی

 1. بن کارت چیست؟
 2. انواع بن کارت چیست ؟

 3. بن کارت هوشمند چیست ؟

 4. هدفمندی بودجه های رفاهی با بن کالا چگونه است؟

 5. معافیت های مالیاتی با بن کارت هوشمند چیست ؟

صدور بن کارت برای سازمان ها و فروشگاه ها و اتحادیه ها

صدور بن کارت و یا بن کالا بستری برای هدفمند کردن بودجه های رفاهی و معیشتی سازمان ها و شرکت ها است. در بستر ایجاد شده سازمان ها می توانند علاوه بر استفاده از معافیت های مالیاتی مندرج در قانون، خدمات ارزش افزوده را نیز دریافت کنند.

معافیت های مالیاتی با بن کارت هوشمند :

عطف به ماده ۹۱ قانون مالیات های مستقیم، در صورت پرداخت دو دوازدهم از حقوق پرسنل در قالب کمک هزینه معیشتی به پرسنل، این مبلغ مشمول مالیات بر حقوق نمی شود.

به عنوان مثال یک شخص ۶ میلیون تومان حقوق دریافت می کند. در این حالت ۴ میلیون تومان معافیت مالیاتی و ۲ میلیون تومان مشمول مالیات می شود .

این شخص ماهانه ده درصد از ۲ میلیون تومان را معادل ۲۰۰ هزار تومان به عنوان مالیاتی شغلی پرداخت می کند. جمع سالانه مالیات ۲/۴۰۰/۰۰۰ تومان می شود.

اگر همین شخص دو دوازدهم حقوق خود را (یعنی یک میلیون تومان) در قالب کمک هزینه معیشتی بن کالا یا این کارت دریافت کند، باید ده درصد از یک میلیون تومان الباقی را مالیات پرداخت کند.

 

 

بن کارت الماس کارت

با بن کارت مالیات سالانه این شخص به جای ۲/۴۰۰/۰۰۰ تومان مبلغ ۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان می شود. به شکل دیگر، این شخص بدون اینکه کار خاصی انجام دهد و صرفا با بن کالا ( یا بن کارت ) ۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان بیشتر دریافت کرده است.

بن کالا علاوه بر معافیت مالیاتی ذکر شده خدمات بیشماری در اختیار سازمان قرار می دهد. استفاده از این مزایا در قالب خدمات ارزش افزوده و خدمات تخفیفی باعث افزایش رضایتمندی پرسنل از سازمان یا شرکت خود می شود.

در صورت نیاز به مشاوره با موبایل ۰۹۱۹۷۹۷۹۷۹۹ و یا شماره تماس: ۰۲۱۸۸۲۷۳۴۶۳ تماس بگیرید

بن کارت

بن کارت چیست؟

بن کارت، کارتی است برای واریز وجوه مربوط به کمک خرید غیر نقدی کارکنان (بن) سازمان ها و موسسات که در حال حاضر به صورت کاغذی به کارکنان ارائه می شود. با ارائه این کارت، کارکنان سازمان ها می توانند با مراجعه به فروشگاه های مجاز دارای دستگاه کارتخوان فروش و یا از طریق محیط اینترنت، نسبت به خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود اقدام نمایند. در بن‌کارت علاوه بر اینکه امکان شارژ مبالغ کمک خرید غیر نقدی در فواصل متوالی وجود دارد، در وقت و هزینه موسسه نیز صرفه جویی شده و از سرعت و دقت بیشتری برخوردار است.

 

ویژگی‌های بن کارت

 • بن‌کارت‌ها یک بار برای کلیه کارکنان تابعه سازمان صادر و طبق برنامه زمان‌بندی سازمان ذی‌ربط در فواصل متوالی شارژ می‌شود.
 • امکان استفاده از بن‌کارت در فروشگاه‌های دارای دستگاه کارتخوان که مدنظر سازمان متبوعه باشد وجود دارد، لذا محدود نمودن محل خرج بن کارت‌ها به فروشگاه‌های خاص نیز به سهولت میسر است.
 • همان‌گونه که بن‌های کاغذی با نام صادر می‌شود، امکان ارائه بن‌کارت با نام و شماره مشخص برای تک‌تک افراد سازمان وجود دارد.
 • از نظر حفظ پارامترهای امنیتی، بن کارت‌ها مانند سایر کارت پول‌های الکترونیکی دارای رمز مخصوص می‌باشند.
 • با توجه به فرآیند طولانی صدور و توزیع بن‌های کاغذی در ارگان‌ها وسازمان‌های مختلف، با یک بار توزیع بن ‌کارت، علاوه بر اینکه امکان شارژ مبالغ کمک خرید غیر نقدی در فواصل متوالی وجود دارد، در وقت و هزینه موسسه نیز صرفه جویی شده و از سرعت و دقت بیشتری برخوردار است.
 • با توجه به اینکه برخی موسسات دارای فروشگاه‌های تابعه هستند و بر این اساس کارمندان موسسه مربوطه باید بن‌های خود را صرفاً در آن محل خرج کنند، بنابراین با استفاده از بن کارت، عملیات جانبی این فروشگاه‌ها (شامل: جمع‌آوری بن‌های کاغذی، استخراج آمار مربوطه، ارسال آن به سازمان ذی‌ربط، اتلاف وقت و انجام دستی برخی محاسبات و…) کاهش خواهد یافت.
 • در حال حاضر به دلیل عدم احراز هویت از کارمندان سازمان در فروشگاه مربوطه، در صورت مفقودی بن‌کاغذی، امکان هر گونه سوء‌استفاده توسط سایرین وجود دارد، ولی با بهره‌گیری از بن‌کارت به‌خاطر وجود رمز، تنها صاحب اصلی کارت می‌تواند بن‌کارت را خرج کند.
 • خرید با بن کاغذی محدودیتی را به دارنده آن تحمیل می‌کند. به این صورت که دارنده بن‌کارت نمی‌تواند طبق زمان‌بندی و نیاز خود در چند نوبت آن را خرج کند ولی با بن‌کارت، با هر بار خرید از طریق دستگاه کارتخوان فروشگاهی یا محیط اینترنت، آنچه مانده در مرکز نگهداری خواهد شد و دارنده آن می‌تواند در چندین نوبت خرید کند.

انواع بن کارت چیست ؟

بن کارت و به صورت کلی بن کالا به دو صورت کلی زیر وجود دارد:

هر دو نوع کارت، قابلیت ها و منافع متفاوتی دارند . مدیران سازمان باید با آگاهی از هر دو روش بهترین نوع را انتخاب کنند تا علاوه بر انجام تکالیف قانونی، پرسنل بیشترین بهره را این امکان ببرند.

بسیاری از مجموعه ها از بن کارت یا بن کلا استفاده از جمله :

 1. بن کارت تجارت
 2. بن کارت سامان
 3. بن کارت ملت
 4. بن کارت مالی
 5. بن کارت جامبو
 6. بن کارت افق کوروش
 7. ..

بن کارت هوشمند خود به دو گروه بن کارت بانکی هوشمند و بن کارت غیر بانکی تقسیم بندی می شود. توصیه ما استفاده از این کارت بانکی هوشمند است.

بن کالا کارتبن کارت خرید :

در قالب بن کارت خرید، سازمان با یک یا چند فروشگاه زنجیره ای مثل فروشگاه رفاه و شهروند، قرارداد منعقد می کنند. فروشگاه کارت ها را صادر کرده و سازمان مبلغ هر کارت را واریز می کند. این نوع بن ها قبلا به صورت کاغذی صادر می شد ولی هم اکنون در قالب کارت های اعتباری صادر می شود .

البته مشاهده شده است هنوز برخی سازمان ها از بن های کاغذی استفاده می کنند. صدور بن کارت هوشمند منافع بسیاری برای سازمان دارد . در بسیاری اوقات این کارت ها صرفا در فروشگاه خاص قابل استفاده هستند .

در صورت نیاز به مشاوره با موبایل ۰۹۱۹۷۹۷۹۷۹۹ و یا شماره تماس: ۰۲۱۸۸۲۷۳۴۶۳ تماس بگیرید

بن کارت هوشمند

بن کارت هوشمند :

این نوع بن کالا غالبا توسط بانک و به صورت کارت هوشمند بانکی تعریف می شوند . در این حالت با توجه به زیر ساخت فراوانی که بانک در اختیار سازمان قرار می دهد، می توان سطوح مختلف، قوانین کارآمد و خدمات ارزش افزوده ایجاد کرد. الماس کارت ایرانیان با در دست داشتن زیر ساخت لازم توانسته بهترین ها را برای شما فراهم کند.

این نوع کارت ها قابلیت های متعددی دارند که در ادامه مطلب می پردازیم .

انواع بن کارت

هدفمندی بودجه های معیشتی با بن کارت هوشمند

سازمان ها و شرکت ها ماهانه کمک هزینه خواربار را به پرسنل خود پرداخت میکنند. علاوه بر این، در بسیاری اوقات سال مانند مناسبت های ویژه، سازمان کمک هزینه های معیشتی در قالب بن کالا برای خرید کالاها یا اقلام مصرفی مورد نیاز به پرسنل خود پرداخت می کنند .

بیشتر سازمان ها مدنظر دارند این کمک هزینه ها دربخشی که تعریف شده هزینه شوند. در حالتی که پرداخت این کمک هزینه ها به صورت نقد باشند، این هدف ممکن است محقق نشود.

می توان در قالب بن کارت این بودجه های معیشتی صرفا در این بخش هزینه کرد. حتی این امکان وجود دارد تا سازمان سطح دسترسی را فقط به فروشگاه تعاونی که در مالکیت سازمان است محدود کند.

در این حالت هدف سازمان که هزینه کرد این بودجه ها در بخش خدمات معیشتی است، اتفاق می افتد. سازمان می تواند با داده کاوی اطلاعات ذی قیمتی در رابطه با نیازهای پرسنل دریافته و راه حل های متناسب با آن را دریافت کند.

در صورت نیاز به مشاوره با موبایل ۰۹۱۹۷۹۷۹۷۹۹ و یا شماره تماس: ۰۲۱۸۸۲۷۳۴۶۳ تماس بگیرید

بن کالاهدفمندی بودجه های رفاهی با بن کالا

بسیاری از سازمان ها و شرکت ها بودجه های رفاهی ، تفریحی و گردشگری برای پرسنل خود دارند. این نوع بودجه ها بیشتر در شرکت ها و سازمان های متوسط بزرگ وجود دارد.

مشاهده شده اغلب شرکت هایی که محیط فعالیت پرسنل آن مجموعه در محیط های خشن است و یا فشار کاری بر روی پرسنل زیاد است از این بودجه ها بسیار استفاده  می کنند. هدف از این کار، تجدید قوای پرسنل و ایجاد نشاط برای آنها است.

بن کارت هوشمند قابلیت های فراوانی در اختیار سازمان قرار می دهد. می توان مزایای زیر را در این رابطه برشمرد:

 • جلوگیری از کاغذ بازی اداری
 • کاهش هزینه های تمام شده (پرسنل درگیر و هزینه های جانبی)
 • سطح بندی و ایجاد دسترسی های خاص
 • استفاده از این بودجه ها در راستای هدف سازمان
 • جلوگیری از خرید و فروش بن کارت و یا بن کالا
 • ایجاد خدمات ارزش افزوده

خدمات بن کارتیک مثال واقعی برای مشکلاتی که هوشمند نبودن خدمات آن را  ایجاد می کنند

در ادامه مشکل ایجاد این بودجه ها و راه حل آن را به صورت نمونه واقعی ذکر میکنیم:

درسال ۱۳۹۹ مدیران رفاهی یکی از شرکت های پتروشیمی نامدار برای ایجاد رفاه پرسنل ماهانه یک میلیون تومان بودجه رفاهی و تفریحی به پرسنل ارائه می کنند. بدین صورت که پرسنل با مراجعه به رستوران و پارک آبی طرف قرارداد، فاکتور را برای پرداخت به واحد رفاهی تحویل می دادند.

فرآیند بازپرداخت این فاکتورها به قدری پیچیده ، هزینه بر و زمان بر شده بود که مدیران رفاهی از ادامه آن خودداری کردند. ضمن اینکه قطع این بودجه باعث ایجاد نارضایتی در بین پرسنل شده بود.

با صدور بن کارت رفاهی هوشمند به پرسنل توسط الماس کارت، علاوه بر کاهش هزینه ها و ایجاد ساز و کار آسان، در مکان های مورد تقاضا پوز مخصوص نصب و این سامانه دوباره راه اندازی شد.

ضمن اینکه در قالب بن کارت هوشمند ، خدمات بی شمار در قالب خدمات تخفیفی ، خدمات درمانی و گردشگری برای پرسنل ایجاد شد.

در صورت نیاز به مشاوره با موبایل ۰۹۱۹۷۹۷۹۷۹۹ و یا شماره تماس: ۰۲۱۸۸۲۷۳۴۶۳ تماس بگیرید

بن کالا هوشمندخدمات تخفیف با بن کارت

هدف اصلی از ارائه بن کارت ، انجام تکالیف قانونی و بهره مندی از معافیت مالیاتی است . ولی شرکت الماس کارت بر بستر ایجاد شده بن کالا ، می تواند خدمات تخفیفی فروشگاهی و مکمل درمانی را برای پرسنل ایجاد کند.

لازمه این امر، ارائه بن کارت بانکی است . در این حالت بدون نیاز به پرداخت هزینه زیاد، می توان لایه های مختلف تخفیفی را ایجاد کرد. مهمترین لایه، خدمات تخفیفی است که پرسنل می توانند علاوه بر تمام مزایای بن کارت از تمام فروشگاه های جانبو و کوروش در سراسر کشور خرید تخفیفی انجام دهند.

ضمن اینکه می توان با توجه به دستور سازمان و نیاز پرسنل به منظور جبران کمبود های بیمه تکمیلی (در بخش زیبایی و دندانپزشکی مثل ایمپلنت) خدمات تکمیل درمان ایجاد کرد.

تمام این خدمات از طرف الماس کارت و با همان بن کارت به صورت ویژه ارائه می شود. در حال حاضر خدمات ارائه شده توسط الماس کارت کامل ترین و کم هزینه ترین نوع خدمتی است که در کشور به سازمان ها قابل ارائه است.

در صورت نیاز به مشاوره با موبایل ۰۹۱۹۷۹۷۹۷۹۹ و یا شماره تماس: ۰۲۱۸۸۲۷۳۴۶۳ تماس بگیرید

برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات باشگاه مشتریان  و یا راه اندازی باشگاه مشتریان به این صفحه در الماس کارت مراجعه کنید

خدمات اقساطی بن کارت هوشمند

الماس کارت با همکاری با بانک های عامل خدمات خرید اقساطی به سازمان ها ارائه می کند. این تسهیلات به صورت قرض الحسنه و با کارمزد سالانه ۴ درصد به سازمان ها ارائه می شود.

شرایط قرارداد بسیار آسان است . به پرسنل سازمان های دولتی صرفا با قرارداد، تا ۳۰ میلیون تومان تسهیلات قابل ارائه می شود. سازمان ها و شرکت های خصوصی نیز با ضمانت مناسب می توانند از این خدمات استفاده کنند.

خدمات اقساطی به صورت لایه جدیدی بر روی صدور بن کارت های هوشمند قابل تعریف است. بیش از ده هزار مرکز اقساطی در سراسر کشور آماده ارائه خدمت به پرسنل سازمان ها هستند. این خدمات در حوزه درمان، دندانپزشکی ، لوازم خانگی ، فروشگاهی و گردشگری فعال است.

در صورت نیاز به مشاوره با موبایل ۰۹۱۹۷۹۷۹۷۹۹ و یا شماره تماس: ۰۲۱۸۸۲۷۳۴۶۳ تماس بگیرید

هزینه صدور بن کارت

بن کارت معمولا هزینه ای ندارد و بیشتر هزینه آن مربوط به چاپ و سفارشی سازی کارت ها می شود. ولی چنانچه شما نیاز به خدمات ارزش افزوده و تخفیفی در قالب کارت به همراه بن کالا دارید، لطفا با ارسال فرم و طرح مساله از هزینه بن کارت مطلع شوید.

مزایای ارزش افزوده صدور بن کارت سازمانی

با توجه به مزایای قانونی ناشی از معافیت ها که در شرکت و یا سازمان رقم قابل توجهی می شود، مزایای خدمات ارزش افزوده هم به این کارت تعلق میگیرد.

مهمترین مزایای کارت ارزش افزوده تخفیفی به شرح زیر است:

 1. استفاده از مراکز تخفیفی در ۸۲ نوع صنف در بیش از ۴۰۰۰ مرکز خدماتی در کل کشور
 2. استفاده از طرح خدمات مکمل درمان
 3. صدور بن کارت پوشاک و بیمه شخص ثالث و بدنه

مراکز تخفیفی سراسری برای صدور بن کارت

صدور بن کارت هوشمند قابلیت تعریف لایه های جدید تخفیفی را دارد. ما با تعریف لایه تخفیفی مختلف امکانات بیشتر را ایجاد میکنیم

 • خرید از تمام فروشگاه های زنجیره ای جانبو و یا کوروش با تخفیف مازاد تا چهار درصد
 • خرید از مراکز تفریحی و گردشگری و فروشگاه طرف قرارداد
 • تخفیف از استخر ها و رستورانها
 • تخفیف آنلاین از بسیاری از پلتفرم های اینترنتی

خدمات درمانی الماس کارت در شهر های برگزیده

دارنده بن کارت یا بن کالا می تواند علاوه بر تمام مزایای فوق، از شبکه گسترده خدمات درمانی و دندانپزشکی استفاده کند:

 • خدمات دندانپزشکی تا ۳۰%  تخفیف (تعرفه مصوب نظام پزشکی)
 • خدمات زیبایی شامل ژل بوتاکس ، لیزر ، جراحی بینی و کاشت مو تا ۳۰%
 • آزمایشگاه ، فیزیوتراپی ، چشم ، شنوایی سنجی و سمعک تا ۳۰%
 • کلینیک ها ، درمانگاه ها و بیمارستان شامل انواع جراحی و زایمان و سزارین تا ۲۰%

نکته حائز اهمیت در زمینه استفاده از خدمات الماس کارت، امکان استفاده ازبیمه تکمیلی است. در این حالت عملا سهم فرانشیز که به بیمه تکمیلی پرداخت می شود، به بیمه پرداخت نمی شود و امکان کسب درآمد نیز وجود دارد.

در صورت نیاز به مشاوره با موبایل ۰۹۱۹۷۹۷۹۷۹۹ و یا شماره تماس: ۰۲۱۸۸۲۷۳۴۶۳ تماس بگیرید

صدور بن کارت بانک سپه

بن کارت بانک سپه با ارائه پیشنهاد به سازمانها و شرکتها در نظر دارد راه های قدیمی ارائه تسهیلات رفاهی به کارکنان آنها را با راه مبتنی بر فناوری اطلاعات جایگزین نمایند.

در این راستا محصول بن کارت بانک سپه را به عنوان محصولی جایگزین با بن های کاغذی و کمکهای غیرنقدی شرکتها و سازمانها معرفی شده و در سبد خدمات بانک قرار گرفته است و سازمان ها و شرکت ها میتوانند از این خدمات استفاده کنند. برای سفارش و خرید بن کارت در الماس کارت لطفا با ما تماس بگیرید.

خدمات و مزایا بن کارت بانک سپه چیست

– صدور بن کارت ها بانک سپه برای کلیه کارکنان تابعه سازمان و شرکت ، یک بار صادر و طبق برنامه زمانبندی مدنظر در فواصل متوالی شارژ می شود و دارندگان می توانند موجودی آن را به دفعات و هر بار به میزان دلخواه تا سقف موجودی کارت هوشمند بانکی خود خرج کنند.

– بن کارت سپه یا کالا کارت مانند سایر کارتهای الکترونیکی دارای رمز مخصوص هستند که این کار از سوء استفاده در صورت گم کارت جلوگیری خواهد کرد.

– بن کارت قابلیت استفاده بر روی تمام پایانه های فروش شبکه بانکی کشور را داراست اما دارنده کارت نمی تواند از حساب بن کارت خود به صورت نقدی وجه دریافت کنند .

– امکان دریافت مانده و گردش حساب بن کارت و تغییر رمز آن علاوه بر دستگاه های خودپرداز از طریق سامانه های تلفن بانک، بانک داری اینترنتی و همراه بانک سپه ممکن است.

– امکان خرید کالا و خدمات از طریق درگاه اینترنت و تلفن بانک پس از دریافت رمز دوم امکان پذیر خواهد شد.

– رمز اول روی پاکت مخصوص رمز صادر و به مشتری تحویل می‌شود و رمز دوم بسته به درخواست مشتری، از طریق دستگاه‌های عابر بانک فعال میشود و یا به شماره تلفن همراه اعلام شده توسط وی به صورت پیامک ارسال می‌گردد.

 

صدور بن کارت سامان

بانک سامان همچون همیشه نیازهای پیش روی سازمان ها و کارکنان آنها را مد نظر قرار داده است. الماس کارت به همیاری و مساعدت مالی شما به کارکنان خود به شکل یک ارتباط لذت بخش بن کارت سامان را پیشنهاد می دهد .
پیشنهاد ما به شما ، انتخاب یک شیوه نوین برای پرداخت بن به کارکنان در قالب بن کارت های بانک سامان می باشد. در صورتی که این شیوه از پرداخت مزایا به کارکنان خود را انتخاب نمائید از فواید بی شمار زیر بهره خواهید برد.

خدمات و مزایا بن کارت سامان چیست

 1. امکان قراردادن سیستم امتیازدهی بر روی دستگاههای پذیرنده کارت ها به گونه ای که دارندگان آنها با خرید بیشتر ار طریق بن کارت از تخفیف بیشتری به عنوان جایزه از جانب بانک بهره مند خواهند شد.
 2. قابلیت مسدود کردن کارت های مفقودی یا مسروقه.
 3. امکان صدور بن کارت با آرم مخصوص سازمان در صورت بالا بودن تعداد سفارش.
 4. امکان پرداخت وجه بن های صادره به بانک به صورت نقد یا اعتباری .
 5. امکان صدور بن کارت های قابل شارژ برای کارکنان رسمی سازمان هائی که لیست افراد را به تفکیک در اختیار بانک قرار داده باشند.
 6. امکان استفاده از گسترده ترین مراکز پذیرنده بن کارت در ایران.(تعداد پذیرندگان بن کارت در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰۰ فروشگاه و اصناف مختلف می باشد.)
 7. از بین بردن احتمال جعل بن کارت به لحاظ بالا بودن ضریب امنیت آنها.

 چگونگی تهیه بن کارت سامان ؟ همین الان با ما تماس بگیرید و جهت صدور بن کارت سامان از الماس کارت اقدام کنید

صدور بن کارت ملت

بن کارت ملت کارتی است که جهت واریز وجوه مربوط به کمک خرید غیر نقدی پرسنل سازمان ها و موسسات صادر می شود رفاه پرسنل صورت میگیرد.

ویژگی ها و امکانات بن کارت ملت

– دارنده بن کارت می تواند موجودی کارت خود را به دفعات و هر بار به میزان دلخواه تا سقف برداشت مقرر بانک مرکزی خرج نماید.
– امکان خرید کالا و خدمات از طریق پایانه های فروشگاهی (pos) عضو شتاب و یا فروشگاه های مجازی (محیط اینترنتی)
– پرداخت قبوض آب و برق و سایر قبوض
– امکان تغییر رمز و مشاهده موجودی و ۱۰ گردش آخر حساب از طریق پایانه های خودپرداز بانک ملت
– امکان شارژ کارت توسط دارنده کارت از طریق شعب بانک ملت

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *